Отличиха "Най-зелените компании в България" 2017

За 7-ма поредна година b2b Media раздаде престижните награди за еко политики и устойчиви практики на компании от всички сектори на икономиката.

Освен отличията в основните категории, бяха раздадени и специални награди за "Зелена иновация", "Зелена инвестиция", "Безхартиен офис" и медийните призове "Зелена медия" и "Зелено перо".

Като "Най-зелена банка" беше обявена Пощенска банка, а победител в категория "Телекомуникации" стана Теленор.

С две отличия си тръгнаха Кока Кола България и Столичен електротранспорт, както и строителната компания Артекс инженеринг.

В сектор Технологии победител се оказа Коника Минолта, а в раздел Индустрия призът е за Солвей соди.

От рекилиращата промишленост на първо място беше класирана Екопак, а в обищнската категория призът отиде в Община Стара Загора.

В строителството най-зелена компания се оказа Селена България, а в туризма номер едно със своята зелена програма е Санитарно-оздравителен комплекс Камчия.

Кредисимо също грабна две отличия - Първо място в категория Финансови услуги и специалната награда за Безхартиен офис.

В Хранителната индустрия челната позиция си поделиха Загорка АД и Гудмилс България.

В Категория Био индустрия, зелен бизнес, бюти индустрия на първото място се изкачи ЕМД Експертс ЕООД - Биоактив.

Сред най-оспорваните категории беше Търговия и селско стопанство - спобедата се увенча Лидл България.

Дентсу Иджис Нетуърк България триумфира в Сектор "образование", ПР ирекламни услуги, а в категория Стартъпи първи са Сдружение Национална Асоциация по Велосипедизъм.

Наградата за "Зелена иновация" спечели Агенция Интеримидж с кампанията си "Европейска седмица на мобилността".

Победител в гласуването за "Зелена личност" 2017 e Никола Рахнев.

Наградата е единствената, която се връчва след гласуване изцяло онлайн.

Никола Рахнев е председател на фондация "77" и е създател на инициативата "Когато станем 100 000 ще посадим гора". Инициативата е вече на 5 години и има за цел засаждане на дървета и нови гори, с участието на колкото се може повече доброволци. През тези години са били засадени над 225 000 нови дървета от десетки хиляди хора, между които много млади хора и деца.

Останалите номинирани в категорията са: Боян Петров, български зоолог, еколог, спелеолог и алпинист и Трифон Михайлов - съосновател на фондацията "I have a bee" или " Имам си кошер".

Конкурсът"Най-зелените компании в България" се провеж;да с подкрепата на Министерството на околната среда и водите.